Invest in Lubań
17-10-2024

Od grudnia za wywóz odpadów każdy lubanianin zapłaci 38 zł.  Warto o tym pamiętać, by z przyzwyczajenia nie zapłacić tyle, co dotychczas.

pojemniki na odpady

Na szczęście zmiana stawki nie wymusza składania nowych deklaracji. Wkrótce do mieszkańców trafią zawiadomienia, ale już teraz miejmy to na uwadze. Jest czas np. na zmianę zlecenia stałego w banku.

- Zawiadomienia, informujące o wysokości opłaty wraz z numerem konta bankowego i terminem zapłaty, zostaną dostarczone do mieszkańców płacących w miejskiej kasie, do spółdzielni mieszkaniowej oraz zarządców wspólnot występujących do Miasta w imieniu mieszkańców - wyjaśnia kierowniczka Referatu ds. Opłat za Zagospodarowanie Odpadów Miasta Lubań Renata Klecha-Waszczyk.

Zmianie uległy też ulgi. Kompostujący bioodpady zapłacą o 6 zł mniej, a z kolei posiadaczom Karty Dużej Rodziny przysługuje zniżka 7 zł. Najwyższą ulgę, aż 16 zł otrzymają osoby z dochodem w gospodarstwie domowym nieprzekraczającym kwoty uprawniającej do zasiłku z MOPS-u. Ulgi, podobnie jak opłaty,  wyliczane są w przeliczeniu na ilość osób zamieszkujących nieruchomość. Przykładowo sześcioosobowa rodzina (z KDR), zapłaci 42 zł mniej (6×7=42 zł).

Decyzję o zmianie wysokości opłaty lubańscy radni podjęli na wrześniowej sesji

(ŁCR)